Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż foteli z pamięciż

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż foteli z pamięciż

    Zamieszczone przez ruwado
    Zamieszczone przez Agamek12
    Dobijamy do 200kkm.
    tylko szrot :lol:
    :|

  • #2
    Montaż foteli z pamięciż

    Szukałem i nie znalazłem (może zle szukałem ale wydaje mi się ze wszystko przeszukałem)
    Jeżeli jest już taki temat to proszę o usunięcie i skierowanie mnie ja właściwy z góry przepraszam
    A wiec tak
    Kupiłem fotel od passata b6 z pamięcią 3C0 959 760 B (z myślą o montażu w audi a3 8p)
    Z fotele wychodzi 10pinowa kostka lecz nie mogę w elsie znaleźć schematu (może zle szukam)
    Szukałem w wielu modelach passatów i w większości były tylko 2 piny do can GW
    Po podłączeniu tych 2 przewodów do cana i wszystkich co maja kolor czerwony do "+" i wszystkich brązowych do "-" ("na krótko" fotem na zewnątrz i do osobnego akumulatora) wyskoczył mi taki błąd

    Saturday,25,April,2015,20:08:24:62939
    VCDS Version: Release 12.12.0

    Address 36: Seat Mem. Drvr Labels: 3C0-959-760.lbl
    Control Module Part Number: 3C0 959 760 B HW: 3C0 959 760 B
    Component and/or Version: Sitzverstellung 0701
    Software Coding:
    Work Shop Code: WSC 00000 000 00000
    VCID: 2C57E23B8FFEEC7E18B-8079
    1 Fault Found:

    00668 - Supply Voltage Terminal 30
    002 - Lower Limit Exceeded

    Po połączeniu się z vcds-em i dodaniu adresu 36 can widzi sterownik i łączy się z nim lecz jest błąd i nic nie działa
    Nawet sama elektryka nie działa i nie ma żadnego kodowania jest tylko adaptacje i do wybory 3 jakieś opcje (nie pamiętam jakie)
    Może aku był za słaby ale gdy bezpośrednio podłączyłem silniczek do + i - to wszystko działa
    Wie ktoś może jaki pin gdzie powinien iść
    Czy nie powinna działać chociaż sama elektryka?
    Fotel wygląda prawie tak jak w octavi i te same przyciski
    Może ktoś podrzuci schemat od octavi

    Komentarz


    • #3
      Re: Montaż foteli z pamięciż

      Zamieszczone przez rrafalboss
      Szukałem i nie znalazłem (może zle szukałem ale wydaje mi się ze wszystko przeszukałem)
      Jeżeli jest już taki temat to proszę o usunięcie i skierowanie mnie ja właściwy z góry przepraszam
      A wiec tak
      Kupiłem fotel od passata b6 z pamięcią 3C0 959 760 B (z myślą o montażu w audi a3 8p)
      Z fotele wychodzi 10pinowa kostka lecz nie mogę w elsie znaleźć schematu (może zle szukam)
      Szukałem w wielu modelach passatów i w większości były tylko 2 piny do can GW
      Po podłączeniu tych 2 przewodów do cana i wszystkich co maja kolor czerwony do "+" i wszystkich brązowych do "-" ("na krótko" fotem na zewnątrz i do osobnego akumulatora) wyskoczył mi taki błąd

      Saturday,25,April,2015,20:08:24:62939
      VCDS Version: Release 12.12.0

      Address 36: Seat Mem. Drvr Labels: 3C0-959-760.lbl
      Control Module Part Number: 3C0 959 760 B HW: 3C0 959 760 B
      Component and/or Version: Sitzverstellung 0701
      Software Coding:
      Work Shop Code: WSC 00000 000 00000
      VCID: 2C57E23B8FFEEC7E18B-8079
      1 Fault Found:

      00668 - Supply Voltage Terminal 30
      002 - Lower Limit Exceeded

      Po połączeniu się z vcds-em i dodaniu adresu 36 can widzi sterownik i łączy się z nim lecz jest błąd i nic nie działa
      Nawet sama elektryka nie działa i nie ma żadnego kodowania jest tylko adaptacje i do wybory 3 jakieś opcje (nie pamiętam jakie)
      Może aku był za słaby ale gdy bezpośrednio podłączyłem silniczek do + i - to wszystko działa
      Wie ktoś może jaki pin gdzie powinien iść
      Czy nie powinna działać chociaż sama elektryka?
      Fotel wygląda prawie tak jak w octavi i te same przyciski
      Może ktoś podrzuci schemat od octavi
      Lower Limit Exceeded - to znaczy, że napięcie zasilania za małe.
      Spróbuj może podłączyć się do aku w samochodzie i sprawdź na odpalonym silniku.

      Komentarz


      • #4
        Tak wiem ze za niskie i ze stan krytyczny
        Ale chodzi mi o schemat bo oprocz 2 pinow do cana to reszta niewiem gdzie podlaczyc
        Jest 10 pinow
        -2 can
        -2 kolorowe
        -2 (chyba brazowe)
        -4 czerwone z paskami (chyba)
        Podejrzewam ze te 2 kolorowe ida do lusterek (ale nie wiem gdzie)
        Mysle ze w octavi jest ten sam schemat i dlatego prosilem o schemat

        Komentarz


        • #5
          schemat poszły na emaila

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez rrobert
            schemat poszły na emaila
            Nie dostałem nic na maila

            Komentarz


            • #7
              przepraszam dopiero teraz wyszło

              Komentarz


              • #8
                Witam wszystkich. Montowalem fotel elektryczny z pamiecia rok temu. Do samego fotela ida 4 kable. "+" na stale ze skrzynki bezpiecznikow. "-" - punkt masy przy przednim slupku i 2 przewody can. ( ja podpinalem do kostki bordnetza) nie pamietam dokladnie ktore piny - 5 i 15 lub 6 i 16. Reszta kabli w kostce jest do podgrzewania.

                Komentarz


                • #9
                  Dzieki
                  Wlasnie dzisiaj zamontowalem fotel i wszystko dziala
                  Jeszcze tylko kodowanie pod kluczyk i zmiana silniczkow w lusterkach i bedzie wszystko ok
                  Jak bede mial chwile to wstawie zdjecia z montazu fotela

                  [ Dodano: Pon 01 Cze, 15 10:06 ]
                  Pamiec dziala dobrze
                  Lecz nie moge zaprogramowak kluczyka do pamieci (otwieram auto z pilota i fotel ustawia sie pod zapisana pamiec)
                  Pytania:
                  -Czy musza byc lusterka z pamiecia (ja mam tylko pamiec fotela bez lusterek)
                  -Jak to ustawic
                  Ustawianie:
                  Robilem to na dwa sposoby
                  1-wsiadlem do auta, zamknalem drzwi, przekrecilem kluczyk do zaplonu, ustawilem fotel, nacisnalem i przytrzymalem na ok 3sec przycisk set potem przycisk 1 tez na 3sec, wyciaglem kluczyk i przytrzymalem przycisk otwierania drzwi na pilocie ale nie bylo zadnego dzwieku i po przestawieniu fotela, zamkniecia auta i ponownemu otwarciu fotel stoi w miejscu (pamiec zapisuje sie lec nie reaguje po otwarciu drzwi. Wsiadam przekrecam zaplon, wciskam 1 i fotel sie ustawia)
                  2-wsiadlem do auta, zostawilem otwarte drzwi i ropilem tak samo jak w pt1 i tez nic
                  Moze robie cos nie tak
                  Moze mi ktos napisac doklanie jak przypisac pilot do pamici?

                  Komentarz


                  • #10
                    witam. Po zapamiętaniu ustawień fotela i lusterek Zapamiętywanie ustawienia
                    pozostaje 10 sekund na przypisanie pilota zdalnego sterowania do użytego przycisku pamięci.

                    Przyporządkowanie kluczyka z pilotem zdalnego sterowania do przycisków pamięci
                    › Wyciągnąć kluczyk z wyłącznika zapłonu.
                    › Nacisnąć przycisk otwierania na kluczyku z pilotem zdalnego sterowania. Po dokonaniu
                    przyporządkowania migną kierunkowskazy i włącza się sygnał dźwiękowy. Ustawienia
                    zostały zapamiętane pod wybranym przyciskiem pamięci.

                    Silniki lusterek z pamiecia najlepiej wyciagnac z jednego auta razem z modulami drzwi. Ja nie mialem kompletu i pol roku zajelo mi ustawienie wszystkiego. (kilka modulow i kilka silniczkow a lewe lustro dalej ma zamieniana orientacje gora-dol ale nie mam juz sily bawic sie z przelacznikiem lusterek) Wiazke mozna zrobic samemu. Efekt koncowy warty wysilku - trzeba zobaczyc samemu.

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie wygladalo to inaczej i tylko tak zakodowalo
                      -Wsiadam do auta i robie wszysto po kolei PRZY OTWARTYCH DRZWIACH
                      -przekrecam kluczyk w stacyjce do zaplomu
                      -Ustawiam fotel
                      -Naciskam "set" i trzymam przez chwile (3 sekundy)
                      -Wciskam przycisk pamieci 1,2 lub 3 i trzymam przez 3 sekundy
                      -Wyciagam kluczyk i szybko wciskam i przytrzymuje (przez 3 sekundy) otwieranie drzwi na pilocie i puszczam

                      Wszystko zakodowane lecz nie ma zadnego dzwieku z liczniki ani zadnych mrugniec kierunkowskazow
                      Po wyjeciu kluczyka za stacyjki i szybko nacisniecie przycisku poprostu nic sie nie dzieje ale programuje
                      Jak wyjme kluczyc i orczekam chwile (jakies 2 sekundy) i przycisne przycisk to auto reagyje normalnie i otwiera drzwi wiec dlatego musze to robic szybko
                      Przypominam ze to sterownik od passata b6 a nie moglem nigdzie znales kodowania kluczyka do b6 wiec probowalem sam podobnie do passata b5 i octavi az wkoncu sie udalo (dla pewnosci robilem tak samo z ruznymi ustawieniami fotela (tylko nie z innymi przyciskami, wszystko robilem z przyciskiem "1" ) i za kazdym razem sie programowalo

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X